2.07.2011

ומי הגיע לתל שילה?


במקביל לאישור הממשלה למינוי של האלוף בני גנץ לרמטכ"ל הבא, הרמטכ"ל הנוכחי, גבי אשכנזי, המשיך היום (ראשון) בסבב הפרידה שלו מצה"ל. בטקס הפרידה מפיקוד המרכז, שיגר אשכנזי עקיצה לעבר האלוף יואב גלנט שהיה אמור להחליפו ואמר כי "אני עוזב את צה"ל בתחושת סיפוק ובתחושה שהביטחון מופקד בידיים מקצועיות. אין לי ספק שצה"ל ימשיך לעסוק בעיקר והוא - הגנת מדינת ישראל. אין צורך לומר שמרכיב אי הוודאות עדיין קיים באיזור ואנו עוד נצטרך לעמוד בייעוד שלנו".
במהלך האירוע, שנערך במפקדת הפיקוד בירושלים בהשתתפות מפקדי האוגדות והחטיבות, העניק אלוף הפיקוד אבי מזרחי ספר ובו הקדשות לרטמכ"ל היוצא. "ראינו בך מפקד נחוש, אמין ערכי ומקצוען", אמר האלוף מזרחי, "היינו גאים להיות פקודיך".

במהלך האירוע נפגש אשכנזי גם עם ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון, ובהמשך אף סייר עם ראש מועצת בנימין, אבי רואה, באתר תל שילה, בו ניצב על פי המקרא המשכן עם ארון הברית.

"אין עוד מקום כזה בעולם, בו ניתן לפסוע בנתיבי אבותינו", אמר אשכנזי, "אנו, לובשי המדים, משמשים כחומרי החומה לאותה שרשרת דורות שהחלה בימי אברהם אבינו". יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, בירך את אשכנזי בשם תושבי האיזור ואמר כי "אשכנזי השיב את רוח הלחימה והנחישות לצה"ל. לערכים אלו יש משמעות רבה מעבר למישור הצבאי והם מחזקים את רוח העם כולו".

ראשי המתנחלים, אולי ברמיזה לקראת הקריירה הפוליטית האפשרית של אשכנזי בעתיד, מסרו לו במתנה תמונה שעליה כיתוב על שייכות ארץ ישראל לעם ישראל, מדברי שמעון החשמונאי - "לא ארץ נכריה לקחנו, כי אם בנחלת אבותינו אשר נכבשה בעת מן העתים בלא משפט, וכשאר היה לאל ידינו השיבונו אותה לנו".

 


נפרדים מהרמטכ"ל בתל שילה
אלוף פיקוד המרכז נפרד היום מהרמטכ"ל היוצא בתל שילה שבבנימין. באירוע השתתף גם ראש המועצה האזורית מטה בנימין שהעניק שי לרמטכ"ל.

באירוע השתתפו קצינים בכירים בפיקוד מרכז, ראש מועצת יש"ע - דני דיין וראש מועצת שומרון - גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין - אבי רואה. באתר מועצת בנימין דווח כי המועצה, אבי רואה, העניק שי לרמטכ"ל.

בסעודת הפרידה בתל שילה אמר הרמטכ"ל "אין עוד מקום בעולם כמו כאן בו ניתן לראות ולפסוע בנתיבי אבותינו. אנחנו חלק משרשרת מיוחדת של עם ישראל שהתחילה מימיו של אברהם אבינו ואנחנו לובשי המדים מהווים שומרי החומה של אותה השרשרת".

"אני עוזב היום בתחושת זכות גדולה של שירות צבאי במשך 40 שנה", הוסיף הרמטכ"ל וציין כי "הצבא מבין את ייעודו "להגן על מדינת ישראל". מפקדי צה"ל מבינים את גודל המשימה ואת נטל האחריות הם חדורי אמונה ונחישות".

ראש מועצת יש"ע, דני דיין, אמר לרמטכ"ל "הטבעת במדינת ישראל טביעת יד של נחישות ושל עמידה על זכויותינו כעם. זו עשייה ציונית ממדרגה ראשונה.שמת דגש על בטחון נחוש,החזרת את רוח הלחימה של צה"ל והשבת לעם את רוח הנחישות שלו".

לסיום אמר אשכנזי, "הסיור היום בתל שילה נתן מבט להיסטוריה האדירה שלנו. בכל מקום שאנו הולכים היום הלכו אבותינו בעבר".

^

תוויות: ,

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית