4.04.2011

הכשרת הלבבות לקראת אפשרות של קרבן פסח

יהודה גליק, יו"ר הקרן למורשת בית המקדש, זומן באישון לילה לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי ובו נתבקש להסביר לרב את כל עניין מבצע מנויי קרבן פסח. הרב קנייבסקי שמע בקשב רב על המבצע והביע שביעות רצון רבה ממנו.

לבית הרב קנייבסקי הגיע ר' יהודה גליק עם שני גדיים כאשר לאחת מהם יש קליפס באוזן שסומן על ידי משרד החקלאות ולשני עדיין לא חובר הקליפס.
יהודה גליק הסביר לגר"ח כי לרוב הצאן בארץ ישראל יש קליפס באוזן על פי דרישת משרד החקלאות. בעקבות פעילות הקרן למורשת המקדש נמנעים בעלי צאן רבים מלנקב את אוזנם של הוולדות עד אחרי חג הפסח על מנת שיהיו מוכנים להקרבה במידה ונזכה לכך. בכך אנו מביעים את רצוננו הכן לקיים מצוה חשובה זו של קרבן הפסח כבר השנה.

הגר"ח התלהב מאוד מהעניין וביקש לומר בשמו כי הוא קורא לציבור להצטרף ולהירשם כמנויים לקרבן פסח.

יחד עם זאת ביקש הגר"ח בכל לשון של בקשה להבהיר כי בשום פנים ואופן אין להקדיש את בעלי החיים עד אשר ניתן יהיה בפועל להקריבם לקרבן פסח.

מחוזקים מאוד מברכתו של הגר"ח קנייבסקי הוקם מוקד טלפוני שמספרו 02-94-10-100 לכל המעוניין להירשם כמנוי לקרבן פסח. המוקד יפעל מידי יום בין השעות 8 בבוקר לחצות הלילה.

יצויין כי בעקבות מפגש זה החליטו ראשי ועד הרבנים לענייני צדקה בארץ הקודש להצטרף למהלך ולשתף פעולה עם הקרן למורשת בית המקדש על מנת להגביר עד כמה שניתן את המודעות הציבורית למצוה חשובה זו של קרבן פסח.

בתמונות הגאון הרב חיים קנייבסקי עם יהודה גליק יו"ר הקרן למורשת בית המקדש ושני גדיי העיזים.


0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית