6.02.2011

הקרב על עלי-עין


שוטרי מג"ב שהגיעו לסייע למנהל האזרחי בפינוי והריסת ארבעה מבנים בעלי עין נתקלו בהתנגדות מסיבית מצד התושבים. המתנחלים טוענים כי השוטרים עשו שימוש בכוח רב. לאחר הפינוי, הוצתה מכוניתו של מפקד תחנת בנימין

עימות אלים במהלך פינוי מאחז בגזרת בנימין: שישה שוטרי מג"ב וחמישה מתנחלים נפצעו לפנות בוקר (יום ה') באורח קל במהלך פינוי והריסה של ארבעה מבנים במאחז עלי עין. שלושה מתנחלים נעצרו בחשד להפרת סדר.

המתנחלים טוענים כי השוטרים עשו שימוש בכוח רב, היכו תושבים והשתמשו ברימוני הלם, גז מדמיע ואף באבנים. במשטרה טוענים מאידך כי שוטרי יס"מ שסייעו למנהל האזרחי בהריסה נתקלו בהתנגדות מסיבית, שכללה חסימת צירים ויידוי אבנים.

שעות לאחר הפינוי, הושלך בקבוק תבערה לעבר רכבו של מפקד תחנת בנימין, סגן-ניצב יהורם אקוע, שנשרף כליל. הרכב היה ריק מאדם ואיש לא נפגע. מהמשטרה נמסר כי הם רואים את המקרה בחומרה. "מדובר בעליית מדרגה ברף האלימות", אמרו גורמי ביטחון על האירוע.

המתנחלים התכוננו לפינוי מבעוד מועד וחסמו את דרכי הגישה למקום, לאחר שהבחינו בכוחות צבא, מג"ב ומשטרת מחוז ש"י מתרכזים סמוך למאחז. לכן, נאלצו השוטרים להגיע ברגל - מה שעיכב את המבצע בכמה שעות. לטענת המתנחלים, רק כמה עשרות תושבים התנגדו לפינוי ועשו זאת באופן פסיבי.

"השוטרים תקפו אותנו למרות ששכבנו, לא התנגדנו או ביצענו שום אקט של אלימות או תקיפה", טען בשיחה עם ynet אלכס אוסטרובסקי, פעיל נוער הגבעות. "בחור לידי נפצע מאבן בראשו, בחור נוסף חטף אבן בעיניו. רימון הלם התפוצץ בין רגליי ונכוויתי מאש שנתפסה במכנס". לטענתו, השוטרים שנפצעו "פגעו אחד בשני".

מאיר ברטלר, ממנהיגי נוער הגבעות, טען כי המשטרה חצתה קווים אדומים ופעלה באופן "פחדני ונלוז". לדבריו, סגן מפקד חטיבת בנימין שפיקד על המבצע אינו דמות רצוייה ביישוב מעתה ואילך. הוא הבהיר כי "מאחז

עלי עין ייבנה מחדש בצורה כפולה ומכופלת ואנו בטוחים כי אירועים אלו בסופו של דבר לא יצליחו לפגוע בתהליך בניינה של הארץ אלא להפך, הם יביאו לבנייה ולהקמה של מאחזים נוספים בכל שטחי יהודה ושומרון".

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, תקף את שר הביטחון בעקבות פינוי המאחז. "אהוד ברק מקנא במחיאות הכפיים שקיבל נתניהו בארה"ב כנראה החליט להזכיר לכולם שגם הוא יודע לפגוע בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

"מוטב שיתשמש באלימות ונשק ויהרוס את בתיהם של אויבי ישראל, אך יניח למתיישבים לחיות את חייהם", הוסיף שדמי, "במשך חודשים ארוכים סובלים תושבי עלי עין מהצקות הערבים וממעשי חבלה, חבל שאהוד ברק החליט לחבור אליהם במקום לחזק אותם".

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית