1.13.2010

הפרקליטות - כולה זהבוזאת בתשובה אל תלונה זו:

ח' בכסלו תש"ע
‏25 בנובמבר 2009

לכבוד
עו"ד מני מזוז
היועץ המשפטי לממשלה בפקס: 02-6467001

הנדון: בקשה להורות למשטרה לפתוח בחקירה כנגד נתן זהבי, בגין חשד לעבירות גזענות, המרדה והסתה לאלימות

1. הריני פונה אלייך, בעקבות התבטאויותיו החריפות והקשות של נתן זהבי, בשידור תוכניתו "זהבי עצבני", ברדיו 103FM – "רדיו ללא הפסקה", ביום 22/11/09 , בבקשה כי תורה למשטרה לפתוח בחקירה, בגין חשד לעבירות גזענות, המרדה והסתה לאלימות, ולשקול העמדתו לדין.
2. בתוכניתו, דיבר נתן זהבי על הפגנות החרדים בירושלים ועל חסימות הכבישים של "המתנחלים" ב"שטחים הכבושים".
3. כבר בדברי הפתיחה שלו אמר: "אני מכריז בזאת על מתן 1,000 ₪, לכל שוטר שיישב בכלא בגלל שהיכה אדם שקרא לו נאצי...".
4. זאת ועוד, כינה נתן זהבי את החרדים: ..."נינג'ות לא קטנים, תן להם צ'אנס הם גם יעשו לינץ' למי שיושב ברכב, בריונים עם השערות על הפנים, עם הכובע המצחיק על הראש והמעיל הארוך... אבל מה שיותר מרגיז אותי... שהם קוראים לשוטרים נאצים וכך גם קוראים חמומי מוח לחיילים בשטחים הכבושים...".
5. השיא של דבריו היו הכרזה על מתן פרס: "...אני מכריז בזאת בתור הרב נתן זהבי... על מתן 1,000 ₪ פרס לכל שוטר או חייל עברי שמתנחל או חרדי קראו לו נאצי, שייתן לו אלה בפרצוף, יפוצץ אותו, וירסק לו את הפה עם השיניים והגרון...".
6. בדבריו החמורים הללו, אשר היריעה קצרה מלהכיל, עבר נתן זהבי על חוק העונשין , והפר את סעיף 144א' לחוק, כדלהלן;"גזענות" - רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסיה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני;
7. כמו כן, הפר את סעיף 136 לחוק, כדלהלן;
"לענין סימן זה, "להמריד" הוא אחת מאלה:
(1) להביא לידי שנאה, בוז או אי-נאמנות למדינה או לרשויות השלטון או המשפט שלה שהוקמו כדין;
(2) להסית או לגרות את יושבי הארץ שינסו להשיג, בדרכים לא כשרות, שינויו של דבר שיסודו בדין;
(3) לעורר אי רצון או מורת רוח בקרב יושבי הארץ;
(4) לעורר מדנים ואיבה בין חלקים שונים של האוכלוסין".
8. בנוסף, הפר את סעיף 144 ד2' לחוק, כדלהלן; (א) המפרסם קריאה לעשיית מעשה אלימות או טרור, או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו (בסעיף זה – פרסום מסית), ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות או טרור, דינו – מאסר חמש שנים".
"(ב) בסעיף זה, "מעשה אלימות או טרור" – עבירה הפוגעת בגופו של אדם או המעמידה אדם בסכנת מוות או בסכנת חבלה חמורה".
9. אין ספק, כי נתן זהבי, אשר בוחר שוב ושוב להתבטא בצורה חריפה וקשה בתוכניותיו, נגד ציבור החרדים, ובפרט נגד ציבור "המתנחלים", מנצל את הכלים התקשורתיים והבמה שעומדת לרשותו, בצורה גזענית ועם הסתה לאלימות, ותוך כדי רמיסת החוק ברגל גסה.
10. דבריו בסוף התוכנית, כי הוא מבטל את ההצעה נגד החרדים בלבד, מחשש ש"חרדים טובים" ייפגעו, לא גורעים מעשיית המעשה ומחומרתו, והעבירה על סעיפי החוק הנ"ל, ובפרט כאשר את ההצעה כנגד "המתנחלים" הותיר על כנה.
11. למותר לציין, כי במקרה הנדון, עולה חשש ממשי כי המסר שעובר לציבור הרחב מדבריו של נתן זהבי, יובילו למעשי אלימות בפועל. ציבור המאזינים לתוכניתו של זהבי הוא גדול, וברור כי עלולות להתעורר סכנות בשל דבריו, שנאמרו באופן מודע ובמטרה להסית.
12. על כן, אבקשך להורות למשטרה לחקור את נתן זהבי ולהמליץ על העמדתו לדין בגין עבירות גזענות והסתה לאלימות.
13. לתשובתך אודה.

בכבוד רב,

עו"ד שימרית אלקלעי
ב"כ תדמי"ת

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית