3.18.2011

האומנם השערים חסומים?


 
מאז סיבוב השערים האחרון ועד היום באופן רצוף, מבוא שערי הר הבית חסומים לתנועת יהודים על ידי מחסומים משטרתיים? מעשה זה בלתי חוקי אך המשרד לביטחון פנים מצפצף.

הגבלות התנועה ליהודים בעיר העתיקה ידועות: כעשרה רחובות בעיר העתיקה, רחובות רגילים המשמשים למעבר עוברי אורח ובהם גרים תושבים, סוחרים המתפעלים חנויות רגילות, ותיירים מטיילים, חסומים לתנועת יהודים. רחובות אלו מובילים להר הבית ולכן מתחילת הרחוב ועד סופו ישנו פיקוח הדוק יותר של המשטרה על תנועת העוברים והשבים.

ללא סמכות, ותוך התנגדות מצד חברי הכנסת ואישי ציבור, מונעת המשטרה תנועת יהודים ברחובות אלו, בעיקר בשבתות ובחגים יהודים. מחסום המשטרה נמצא בתחילת הרחוב ובו שומרים שני שוטרי מג"ב, או שוטרים כחולים, והם "מסננים" ומונעים תנועת יהודים ברחובות אלו, בנוסף למחסום הקיים בתחילת כל שער בו מצויים באופן קבוע שני שוטרים נוספים.

מניעת תנועה זו אינה חוקית כמובן, וחוות דעת משפטית בנושא נכתבה ע"י עו"ד הילה כהן מהפורום המשפטי למען א"י, השוללת צעד זה של המשטרה מכל וכל. אישי ציבור שלחו כבר מספר מכתבים לשר לבטחון פנים בנושא ההתנהלות הבלתי חוקית, וחברי סיעת האיחוד הלאומי ביקשו הבהרות גם בפגישות שערכו עם השר אהרונוביץ, כולם נותרו בלא מענה ברור, מדוע נוהגת כך המשטרה. בפועל, הגבלות התנועה ממשיכות.

כעת, בצעד קיצוני נוסף, המשטרה סגרה את מבואות שערי הר הבית לתנועת יהודים במשך 14 יום רצופים. ללא הסבר. ממקורות לא רשמיים נודע לנו, שישנה "התרעה חמה" על ניסיונות של יהודים לכניסה להר הבית.

כדאי לציין את סדר הגודל הכוחות המועסקים ב"משימה חשובה" זו: שני שוטרים נוספים על כל מבוא שער. ישנם כעשרה שערים, ובסה"כ – קרוב לעשרים שוטרים נוסף על הכוחות הגדולים הרגילים המוצבים בפתחי שערי הר הבית. הם נגרעים ממצבת כוח האדם המועסקת בשמירה על הבטחון בעיר העתיקה. על צעד זה של משטרת העיר העתיקה נוספת תמיהה נוספת: איזה סוג פשע הוא, ניסיון כניסת יהודי להר הבית?

האם מציבה המשטרה כוחות דומים במשך שבועיים רצופים, כאשר יש מידע על מחבל ערבי הבא לפגע ביהודים בעיר העתיקה? האם חוסמים כך רחובות שלמים לתנועת ערבים? לשאלות אלו לא זכינו למענה.

 
^

תוויות:

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית