4.13.2011

ליהודה גליק מותר לעלות ולהיכנס להר-הבית - בצו שופטת

הנה העמוד הראשון של הפסק, בן שלשה עמודים:


והנה ההחלטה למעשה:השאלה היא, כמובן, האם בית משפט יכול לאסור על דבר שלכאורה, אם כי יש להתקין תקנות, מותר?


1. שמירת המקומות הקדושים

המקומות הקדושים יהיו שמורים מפני חילול וכל פגיעה אחרת ומפני כל דבר העלול לפגוע בחופש הגישה של בני הדתות אל המקומות המקודשים להם או ברגשותיהם כלפי אותם המקומות.

2. עבירות

(א) המחלל מקום קדוש או הפוגע בו בכל דרך אחרת, דינו - מאסר שבע שנים.

(ב) העושה דבר העלול לפגוע בחופש הגישה של בני הדתות אל המקומות המקודשים להם או ברגשותיהם כלפי אותם מקומות, דינו - מאסר חמש שנים...

נחכה ונראה.

________________

ידיעת עדכון

למרות החלטת בג"ץ בעבר ובניגוד לזכות יסוד הפולחן, הודיעה היום שופטת בית משפט השלום בירושלים, אביב מלכה כי היא אוסרת תפילות יהודים בהר-הבית.


...למרות ההצלחה של גליק בהחלטה שהתירה לו להמשיך ולעלות להר הבית, קבעה השופטת וכתבה: "אני אוסרת על המבקש (גליק) לעשות בהר הבית איזו שהיא פעילות פולחנית והמבקש יציית, קטנה כחמורה להוראות ולנהלים שבמקום". השופטת אף הורתה לגליק להפקיד 10,000 ₪ בקופת בית המשפט כדי להבטיח שיעמוד בתנאים שהעמידה.

אמירה זו של השופטת תמוהה בעיקר לאור החלטת בג"צ בנושא זה (3374/97) בה קבעו השופטים: "התשתית הנורמטיבית על פיה יש להכריע בענינו של העותר אינה שנויה במחלוקת. העותר, כמו כל אדם בישראל, נהנה מחופש מצפון האמונה, הדת והפולחן. במסגרת זו עומדת לו הזכות לעלות להר הבית ולהתפלל שם".

ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, משה פייגלין אמר בתגובה: "בהחלטה שערורייתית מאין כמוה לוקחת על עצמה השופטת את תפקיד המחוקק ואוסרת על הרב יהודה גליק לקיים פעילות פולחנית בהר הבית. לא זו אף זו מחייבת השופטת את הרב להפקיד סכום של 10000 ₪, כדי להבטיח שהרב יעמוד באיסור החדש שהמציאה.עד היום פסק בית המשפט העליון שמותר ליהודים להתפלל בהר הבית, ורק סיבות ביטחוניות יכולות למנוע באופן נקודתי את התפילה. זו הפעם הראשונה שאוסר בית המשפט באופן גורף תפילת יהודים במקום המקודש ביותר לעם ישראל, בניגוד לזכות היסוד של חופש הפולחן".


^

תוויות:

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית