11.24.2011

סאטירה איננה הוצאת לשון הרע או דיבה

שופט בית המשפט השלום בירושלים, עודד שחם, דחה על הסף את תביעתו של נעם פדרמן נגד שידורי קשת בגין מערכון ששודר בתכנית "ארץ נהדרת".

באחת מתכניות "ארץ נהדרת" שודר מערכון שעסק בתושבי היישוב היהודי בחברון. במסגרת המערכון, הוצגו דמויות הפוגעות בחיילי צה"ל וכן כאלה המתעללות בערבים. במסגרת הכתוביות בסופו של המערכון הוזכר נעם פדרמן כיוצר הסדרה וככותבה הראשי.

פדרמן גרס כי המערכון הוא מבחינת לשון הרע, לאחר שהוצג כאדם שדוגל בפגיעה בערבים ובחיילי צה"ל, אותם הוא מכנה נאצים. בית המשפט קיבל את טענות הנתבעים וקבע כי המערכון הינו מערכון סאטירי ועל כן יש להבין את הדברים המובאים בו בהקשר זה.

בית המשפט הדגיש כי במערכון יש אמירה הומוריסטית אשר אינה מתפרשת כטענה עובדתית ובמקרה זה אין בה משום לשון הרע במובן החוק. השופט כתב "מן הרגע שמתעורר דיון ציבורי שאינו במישור עובדתי - עמידותו של הנפגע צריכה להיות גבוהה יותר ועליו להיות נכון לספוג הערות ביקורתיות המתייחסות לדיון זה".  כאמור, שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, עודד שחם קיבל את טענות הנתבעים שיוצגו על ידי עוה"ד יגאל קווה ושלמה מנחם ממשרד רון גזית רוטנברג ושות' ודחה את תביעתו של פדרמן על הסף.

^

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הירשם תגובות לפרסום [Atom]

<< דף הבית